Webinar 'Discriminatie en onderwijs. Kunnen lokale besturen het verschil maken?
De stad Gent keurde recent het Actieplan Antidiscriminatie en Antiracisme 2020-2025 goed.
Met dit plan beschrijft ze hoe ze structureel racisme en discriminatie actief zal bestrijden.
Het onderwijs is een van de prioritaire aandachtspunten. Vele Vlaamse lokale besturen en scholen zijn zoekende naar hun mogelijke rol om een gelijke, niet-discriminerende toegang tot kwalitatief onderwijs te garanderen voor alle leerlingen en inclusie en diversiteit impactvol op te nemen in de onderwijspraktijk.
De stad Gent (Dienst Welzijn en Gelijke kansen & Onderwijscentrum Gent), ORBIT vzw en de VVSG organiseren daarom op dinsdag 16 maart 2021 een webinar over de rol van lokale besturen en scholen om racisme en discriminatie in het onderwijs aan te pakken.
Met deze studiedag willen we een dialoog starten over discriminatie, racisme en dekolonisatie in het (flankerend) onderwijs.
Programma
09u30 Welkomstwoord: Astrid De Bruycker, Schepen van Gelijke Kansen, Welzijn, Participatie, Buurtwerk en Openbaar Groen, stad Gent
09u40 Keynote: ‘Racisme en discriminatie in het onderwijs’. Orhan Agirdag, hoofddocent KULeuven.
10u25 Tijd voor vragen
10u35-11u20: Twee praktijken
o 10u35-11u05
De ‘Diversiteitsscreening Onderwijs’ (DISCO) & de meerwaarde voor onderwijs en het lokaal flankerend onderwijsbeleid
Steven Delarue & Claire Cauwels, Onderwijscentrum Gent
o 11u05-11u35
Praktijk ‘Sporen van (de)kolonisatie in Oostende’: lespakket voor het basisonderwijs
Charlotte Logghe, Dienst mondiaal beleid Oostende & Elke Dewulf
11u35-11u45 Afscheidswoord: Elke Decruynaere, Schepen voor Onderwijs, Opvoeding, Jeugd, Gezinsbeleid en Outreachend Werk, stad Gent.
Inschrijven
Meer informatie
Actieplan Antidiscriminatie en Antiracisme 2020 - 2025
Dienst Welzijn en Gelijke Kansen stad Gent, Onderwijscentrum stad Gent, ORBIT vzw (Thuis in de wereld van diversiteit en migratie), VVSG (Vlaamse Vereniging Steden en Gemeenten)